Makarun

Poziom 1

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Sobota

9:00-21:00

Niedziela handlowa

10:00-20:00

pokaż na mapie

Makarun

Sieć spaghetterii Makarun Spaghetti and Salad posiada 26 punktów gastronomicznych – 24 w Polsce i dwa za granicą: w Dubaju i Kalifornii. Nasze makaronowe specjały można już dostać w 18 miastach w kraju. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się też makarunowy Food Truck, a sieć przygotowuje już kolejne modele na sprzedaż.

Funkcjonujemy na rynku od 2012 roku i dziś jesteśmy jedną z najdynamiczniej rozwijających się marek gastronomicznych w Polsce. Dowodem na to są również nasi zadowoleni Franczyzobiorcy, z których wielu, zachęconych sukcesem, prowadzi kilka lokali pod naszym pomarańczowym szyldem, a niektórzy zdecydowali się pójść o krok dalej, wykupując licencję zakładającą wyłączność terytorialną na terenie miasta. W każdym kwartale uruchamiamy średnio od trzech do nawet pięciu nowych punktów, w których od pierwszego dnia ustawiają się kolejki. To wystarczające dowody na rentowność i perspektywiczność tego biznesu. W 2019 marka przeszła totalny rebranding, dzięki któremu znacznie podniosła swą atrakcyjność.

Na polskim rynku byliśmy pierwsi.I choć doczekaliśmy się już naśladowców, to wciąż chcemy być znani nie tylko z tego powodu, ale również dlatego że jesteśmy najlepsi. Makarun był pierwszym w kraju konceptem franczyzowym oferującym świeży, naturalny włoski makaron spaghetti w formie „take away”, wpisując się w modny w ostatnich latach „street food”.

W 2016 roku zaowocowało to przyznaniem marce prestiżowej nagrody Food Business Award w kategorii “Fast-food”. W 2017 roku zostaliśmy finalistami w tej kategorii, utrzymując pozycję najlepszej sieci serwującej szybkie jedzenie na wynos. Zdobyliśmy też wyróżnienie w kategorii “efektywny rozwój marki”.

Dbamy o jakość naszych produktów. Korzystamy z oryginalnych włoskich receptur i produktów (makaronu, pomidorów, oliwy, sera). Używamy certyfikowanych pomidorów. Wprowadziliśmy do menu sosy miesiąca, bazujące na sezonowych produktach i sałatki. To sprawia, że nasze dania są „fast foodem”, ale w tym najlepszym i najzdrowszym wydaniu.

Nasza marka ma już rozpoznawalny brand, który przyciąga klientów: charakterystyczne pomarańczowe kubeczki, bezpretensjonalny wystrój lokali, prowadzona na bieżąco strona i fanpage na portalu facebook. Wypracowaliśmy nie tylko przepis na dobrą pastę, ale też na dochodowy biznes: oryginalny produkt w niskiej cenie, ciekawie serwowany w dogodnej lokalizacji.