17.12

X Jubileuszowy Piknik Organizacji Pozarządowych

17 grudnia 2022 r.

W sobotę, 17 grudnia w Gemini Park, w godz. 12:00-18:00 odbędzie się X Jubileuszowy Piknik Organizacji Pozarządowych. Podczas wyjątkowych targów świątecznych promowane będą lokalne podmioty ekonomii społecznej oraz ich produkty i usługi.

W trakcie tegorocznej edycji, mieszkańcy będą mieli możliwość przybliżenia sobie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, począwszy od muzyki, poprzez regionalne wypieki i rękodzieło. Na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje. Pod okiem plastyków i anielskich animatorów tworzone będą unikatowe prace rękodzielnicze (ozdobne bombki choinkowe czy stroiki świąteczne), a wszystko to dopełni muzyka na żywo, w rytmie kolęd i pastorałek.

W trakcie Pikniku organizowane będą liczne konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie uświetnią prezentacje i występy artystyczne przygotowane przez organizacje pozarządowe, które z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem publiczności. W trakcie Pikniku poruszone zostaną także ważne kwestie związane z pierwszą pomocą przedlekarską, wolontariatem czy przekazywaniem 1,5% podatku na rzecz OPP.

Targi to także doskonała okazja do zakupienia unikatowego prezentu dla najbliższych. W ramach wydarzenia czekają:

  • tradycyjne bożonarodzeniowe wypieki i rękodzieło,
  • muzyka na żywo: kolędy, pastorałki,
  • atrakcje dla najmłodszych,
  • wspólne tworzenie unikatowych prac rękodzielniczych (bombki, stroiki),
  • konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży,
  • prezentacje i występy artystyczne przygotowane przez organizacje pozarządowe.

Zachęcamy do udziału w godz. 12:00 – 18:00.

powiadom znajomych