1.04

Wielkanocne Granie w Gemini Park!

30 marca 2023 r.

Zapraszamy już w najbliższą sobotę od 14:00 do 19:00 na Wielkanocne Granie i Pomaganie do Gemini Park! Na obecnych czekają koncerty, słodkie warsztaty, degustacje tradycyjnych potraw świątecznych – zarówno polskich, jak i ukraińskich, a także atrakcje dla dzieci.

Wydarzenie będzie okazją do tego, aby przybliżyć sobie świąteczną tradycję naszego wschodniego sąsiada, a także pogłębić relacje kulturowe.

Co na Was czeka?

Dla najmłodszych: warsztaty czekoladowe, spotkanie z postaciami z bajek i baśni (takich jak np. Gandalf z Władcy Pierścieni, postacie ze Star Wars czy chodzący Minionek), robienie stroików świątecznych i pocztówek świątecznych, fototerapia, zabawy z klaunem, darmowa słodka wata cukrowa oraz popcorn, olimpiada na wesoło: Polska kontra Ukraina.

Dla dorosłych: degustacja potraw świątecznych z Polski i Ukrainy, rozmowy o tradycjach świątecznych w obu krajach, zajęcia z pierwszej pomocy, spotkania z konwojem z Zajazdu Dębina, który zawiezie dary bezpośrednio na front.

Dodatkową, dużą atrakcją wydarzenia, będą koncerty na scenie, takie jak:

● Wokalistki z warsztatów muzycznych, które odbywają się w kawiarni charytatywnej na ulicy Głębokiej 11 – Julia Werekowska, Inna Zubanenko, Iryna Hunenko,

● Seniorzy dla Ukrainy, czyli Silverki z BB,

● Magdalena Siedlok, finalistka programu THE VOICE OF KIDS,

● Ukraińsko-polski zespół Zelenenebo,

● Nauka tańca ZUMBA,

● Oraz gwiazda dnia – zespół Dukat, znany z takich hitów jak „Góralec”.

Ponadto, podczas wydarzenia obecni będą podopieczni z Ukrainy (48 dzieci z Domu Dziecka w Lipniku, 120 podopiecznych z Zajazdu Dębina oraz 30 z Kawiarenki Charytatywnej w Bielsku Białej), którzy specjalnie na tę okazję przygotują wiele niespodzianek, w ramach podziękowań dla Przyjaciół z Polski, za udzieloną pomoc, w tym najgorszym dla nich czasie.

Dodatkowo, od 1 kwietnia, aż do Świąt Wielkiej Nocy, trwać również będzie zbiórka rzeczy i żywności dla potrzebujący na Ukrainie, znajdujących się około 30 km od działań wojennych.

Nie może Was zabraknąć! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Program został zrealizowany dzięki Ministerstwu Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”.

powiadom znajomych