Od 26.01

Odkryj Science Point LAB w Gemini Park Bielsko-Biała!

25 stycznia 2024 r.

Z ogromną radością zapraszamy do odkrywania Science Point LAB – najnowszego projektu Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, centrum handlowego Gemini Park Bielsko-Biała oraz Miasta Bielsko-Biała! Od piątku, 26 stycznia, odwiedzający będą mogli doświadczyć nauki, która stanie się ekscytującą przygodą, pełną interaktywnej zabawy i odkryć.

Nowa formuła i zagadki naukowe w rolach głównych

Współczesny świat nauki obfituje w zagadki, z którymi badacze mierzą się każdego dnia, nieustannie odkrywając tajemnice wszechświata. To właśnie idea poszukiwania rozwiązań i dociekliwości inspiruje Science Point LAB, w którym każdy może wcielić się w rolę prawdziwego naukowca.

Naukowe laboratoria pełne zagadek

Na odwiedzających czekają pokoje zagadek, wykorzystujące ideę escape roomów. Ich scenariusze zaprojektowano w taki sposób, aby uczestnicy mogli rozwiązywać różnorodne zadania i przeprowadzać eksperymenty, wcielając się przy tym w role badaczy. Wykorzystując elementy grywalizacji, każdy będzie mógł zmierzyć się z zadaniami:

● począwszy od usunięcia awarii statku komicznego przy pomocy sztucznej inteligencji,

● przez wcielenie się w świadka wypadku samochodowego i sprawdzenie swoich umiejętności z zakresu medycyny ratunkowej,

● aż po rozwikłanie tajemnic opuszczonego laboratorium światła.

Wszystko po to, by w intrygujący sposób pobudzać wyobraźnię i zmysł odkrywcy.

Dla odkrywców w każdym wieku

Science Point LAB w Gemini Park Bielsko-Biała to przestrzeń pełna naukowych odkryć dla każdego, niezależnie od wieku:

● młodsze dzieci z pewnością zaciekawi Laboratorium Młodego Naukowca, gdzie czekają na nie interaktywne pokazy i doświadczenia, które wprowadzą je w podstawy świata nauki.

● Nastolatkowie polubią z pewnością Pokoje Zagadek, w których będą mogli sprawdzić swoje umiejętności analityczne i detektywistyczne, rozwiązując bardziej złożone zadania i eksperymenty.

● Na rodziny z dziećmi czeka Strefa Zagadek, gdzie wraz z opiekunami najmłodsi będą mogli wspólnie odkrywać tajemnice nauki, współpracując i wykorzystując spostrzegawczość.

Niezwykłe wystawy

Odwiedzających, niezależnie od wieku, zachwycą niezwykłe wystawy, które po raz pierwszy zagościły w Bielsku-Białej.

● „Nie wahaj się – baw się!” to seria 12 interaktywnych stanowisk, które w przystępny sposób demonstrują podstawowe prawa fizyki z wykorzystaniem wahadeł.

● Wystawa „PrzeBudowa” z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz manualne i konstrukcyjne umiejętności.

Wystawy zostały stworzone w taki sposób, aby inspirować i edukować, a zarazem dostarczać doskonałej zabawy uczestnikom w każdym wieku.

Weekend z Centrum Nauki Kopernik

Specjalnym wydarzeniem podczas inauguracyjnego weekendu, w dniach od 26 do 29 stycznia, będzie obecność warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Animatorzy z Kopernika przywiozą ze sobą skrzynie wypełnione naukowymi wyzwaniami i zagadkami, stanowiącymi fascynującą atrakcję dla odwiedzających.

Poznaj, dociekaj, odkrywaj – bezpłatnie!

Wszystkie atrakcje Science Point LAB są dostępne bezpłatnie. Aby zmierzyć się w pokojach zagadek niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja online lub w recepcji Science Point LAB. Zachęcamy do podjęcia wyzwania! Zapraszamy do Gemini Park!

Szczegóły oraz informacje o rezerwacji dostępne są na: www.sciencepoint.ubb.edu.pl.

Projekt „Science Point UBB – LAB Minicentrum Nauki w Bielsku-Białej” finansowany jest ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”.

powiadom znajomych