geminiPark

Zapal się na niebiesko dla Autyzmu

10-04-2018 22:22

„Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem!” - to hasło ogólnopolskiej akcji społecznej, która co roku odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Gemini Park po raz kolejny włącza się w tę inicjatywę i zaprasza w sobotę, 14. kwietnia na szereg wydarzeń odbywających się w centrum handlowym. 

W sobotę w Gemini Park, dominować będzie kolor niebieski, a to za sprawą działań podejmowanych w ramach projektu Zapal się na niebiesko dla autyzmu, w ramach którego szerzona jest wiedza na temat autyzmu, zwiększając przy tym świadomość społeczną w zakresie możliwości i potrzeb osób z autyzmem.

Podczas akcji w Gemini Park, odbędą się aktywności, w których wziąć udział będzie można na parterze, naprzeciwko Cukierni Sowa. W programie przewidziano:

- od 14:00: gry i zabawy na mini rolkowisku oraz konkursy i zabawy z nagrodami, m.in. podstawy gry w hokeja, tor przeszkód, strzał na bramkę oraz unihokej.

- O godz. 16:00 wystartuje spod Gemini bieg BlueSkating dla Autyzmu, prowadzący ulicami Bielska. Zapisy oraz szczegóły znaleźć można na stronie www.tppsk.pl. Zapisać się do biegu będzie można również w dniu startu, w godz. 14:45-15:45. Aby wziąć udział w biegu, obowiązkowa jest niebieska koszulka.

- Od 16:15 zaprosimy do gier i zabaw dla dzieci oraz dorosłych w ramach wydarzenia Słoneczna Kraina w Gemini. 

- Na zakończenie wydarzenia, o godz. 18:00 przed głównym wejściem do Gemini Park (od strony ul. Bora-Komorowskiego) zostaną wypuszczone w niebo niebieskie baloniki, będace symbolem akcji "Zapal się na niebiesko".

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji, na którą zapraszamy w sobotę, 14. kwietnia, od godz. 14:00.

20180414_dni_autyzmu_800x1200