geminiPark

XIX Festiwal Nauki i Sztuki w Gemini

11-05-2018 10:58

Ciekawi Cię jak coś działa lub jak zostało skonstruowane? A może poszukujesz odpowiedzi na pytania, które do dawna zaprzątają Twoją uwagę? To dopiero wyzwanie! Gemini Park Bielsko-Biała, wspólnie z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej zapraszają 19. maja na wyjątkowy XIX Festiwal Nauki i Sztuki.

W najbliższą sobotę, w godz. 12:00 – 16:00, na parterze Gemini, naprzeciwko Cukierni Sowa powstanie wielka strefa dla najmłodszych, w której spragnieni wiedzy, doświadczeń oraz unikalnych rozwiązań technicznych będą mogli poznać magię eksperymentów, ale także edukacji i sztuki poznania.

Ciekawą propozycją będą warsztaty robotyki, w ramach których dzieci będą miały okazję zbudować robota MILO, przy wykorzystaniu klocków LEGO WeDO 2.0, a następnie sterować nim za pomocą tabletu. Co to myślenie algorytmiczne? Przekonamy się o tym podczas zabawy „Lightbot na żywo”, w której przed uczestnikami stanie szereg problemów do rozwiązania. 

Warsztaty z budowania dronów będą nie lada gratką dla młodych konstruktorów. Umiejętności sterowania stworzonymi bezzałogowymi statkami latającymi, zostaną oczywiście przetestowane na specjalnym torze przeszkód

Dodatkowo, rozwijając kreatywność dzieci i młodzieży, będzie można wziąć udział w zajęciach plastycznych, ceramicznych i krawieckich, a także sprawdzić się w strefie gier logicznych. Dla uczestników przygotowano również prezentację dotyczącą diagnostyki i profilaktyki wad postawy u dzieci, w ramach których rodzice będą mogli sprawdzić, czy u swojego dziecka występuje wada postawy czy jest to tylko nieodpowiedni nawyk.

Zachęcamy do udziału w XIX Festiwalu Nauki i Sztuki wszystkich odwiedzających Gemini Park, bez względu na wiek.

Do zobaczenia 19. maja, w godzinach: 12:00 - 16:00.

Zapraszamy!

20180519_festiwal_nauki_i_sztuki_plakat