geminiPark

Wystawa pająków i skorpionów w Gemini!

24-05-2021 18:50

Już 28 maja w Gemini Park Bielsko-Biała startuje najbardziej egzotyczna wystawa w Polsce, podczas której można będzie potrzymać pająka na ręce, nauczyć się wielu ciekawostek i poznać fascynujący świat tych zwierząt! Zapraszamy codziennie od 10:00 do 20:00.

Czy pająk jest taki straszny, jak go malują? Okazuje się, że nie! Przekonaj się sam.

O każdej pełnej godzinie opiekunowie wystawy prowadzą wykład o pajęczakach, a śmiałkowie będą mogli potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. W ciągu dnia odbywać się będzie również karmienie zwierząt na żywo.

Na wystawie zobaczyć będzie można m.in. jednego z najbardziej jadowitych pająków świata Latrodectushasselticzarną wdowę oraz jednego z największych Theraphosastirmi, nie zabraknie również ptaszników, pająków właściwych, wijów i skorpionów.

Całość uzupełniają niesamowite plansze 3D, tablice, opisy, wylinki oraz kolekcje numizmatyczne i filatelistyczne.

Zwiedzający mogą fotografować i filmować wszystkie prezentowane okazy. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

BILETY są do nabycia przy wejściu na wystawę (Organizator akceptuje płatność kartą) oraz online na www.wystawapajakow.pl.

 

Ceny biletów:

► normalny 25 zł,

► ulgowy 20 zł,

► wycieczki szkolne 16 zł,

► rodzinny (2+2) 75 zł,

► dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis.

Zapraszamy do zapisów do facebook'owego wydarzenia >>

Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach i zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Podczas wystawy jej opiekunowie odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. To wystawa dla każdego!

Bliski kontakt z żywymi okazami, może być dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka czy skorpiona.

Organizator wystawy zadbał o bezpieczeństwo odwiedzających i zgodnie z najnowszymi zaleceniami wprowadził procedury chroniące zdrowie odwiedzających, aby wszyscy mogli bezpiecznie i przyjemnie korzystać z atrakcji. Warunkiem uczestnictwa jest zasłonięcie ust i nosa (np. za pomocą maseczki bądź przyłbicy) oraz dezynfekcja rąk przy wejściu na teren wystawy.

Wystawa znajduje się na poziomie +1, obok Home&You.

Czekamy na Was codziennie od 10:00 do 20:00 (również w niedziele niehandlowe), aż do końca wakacji. 

 

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacje dla grup zorganizowanych: Alicja Świętoniowska +48 534 353 777 lub mail: maciej.kuta@wystawapajakow.pl