geminiPark

Targi Ekonomii Społecznej w Gemini

04-12-2017 15:44

Promocja lokalnych produktów i usług świadczonych przez tzw. Podmioty Ekonomii Społecznej z subregionu południowego, będą głównym elementem ciekawej imprezy organizowanej 16. grudnia w Gemini Park Bielsko-Biała. „Gody Beskidzkie. Tradycja świętowania” to nazwa V pikniku Organizacji Pozarządowych, połączonego z prezentacją dorobku oraz tematyki ich działalności, na który serdecznie zapraszamy.

Tegoroczne Targi mają na celu pokazanie lokalnego charakteru ekonomii społecznej i wzmocnienie jej wizerunku, jako równorzędnego partnera dla innych sektorów, a także przybliżą odwiedzającym tradycję Świąt Bożego Narodzenia regionu Podbeskidzia, od muzyki, poprzez regionalne wypieki i rękodzieło.

16 grudnia w godzinach od 12.00 do 20.00 w Centrum Handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej organizacje pozarządowe z subregionu południowego będą miały okazję zaprezentować się mieszkańcom, przedstawiając tematykę swojej działalności, czyli m.in. edukację, kulturę i sztukę, sport, turystykę, a także ochronę zdrowia i pomoc społeczną

W ramach wydarzenia przygotowano liczne atrakcje dla najmłodszych. Pod okiem plastyków, animatorów będzie można pospacerować na szczudłach! Dodatkowo będą wykonywane unikatowe prace rękodzielnicze pod hasłem „bombkowe szaleństwo”, a wszystko to dopełni muzyka na żywo, w rytmie kolęd i pastorałek. Niebywałą atrakcją dla miłośników astronomii i nie tylko, będzie możliwość zobaczenia ciemnego nieba w wirtualnym namiocie obserwacyjnym i „dotknięcie” wyjątkowej gwiazdki z nieba. Część artystyczna rozpocznie się od godziny 12.00 i trwać będzie z przerwami do końca wydarzenia.

Gody Beskidzkie. Tradycja świętowania” to wydarzenie realizowane w ramach projektu pt. „OWES subregionu południowego”, którego partnerami są: Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości, Miasto Bielsko-Biała oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki. 

Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem Targów Ekonomii Społecznej, pod kierunkiem Miasta Bielska-Białej oraz Stowarzyszenia Centrum Sztuki Kontrast.

Wspólnie z organizatorami serdecznie zapraszamy!

gody_beskidzkie_20171216_plakat