geminiPark

„Święto Kina” już 9 i 10 grudnia w Cinema City!

Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia w Cinema City i innych kinach w całej Polsce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Święto Kina”. Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądania filmów na dużym ekranie. W te dni ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w „Święcie Kina” zostaną obniżone do 12 złotych. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek. Więcej informacji znajduje się na stronie www.cinema-city.pl/swieto-kina.

Polskie kino przeżywa okres rozkwitu. Szacuje się, że w roku 2017 sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Rodzime produkcje cieszą się ogromną popularnością i zdobywają wiele prestiżowych nagród. Wymienić można tu m.in.: „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego czy „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Polskie kino ma co celebrować. Dlatego i w tym roku, już po raz czwarty odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „Święto Kina”. Tegoroczną akcję wspierają znani i popularni aktorzy: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Julia Kostow, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk i Mateusz Winek. 

W akcji bierze udział sieć kin Cinema City, kina niezależne zrzeszone w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz inne sieci kin: Multikino, Helios i Cinema 3D. We wszystkich kinach ceny biletów na seanse 2D zostaną obniżone do 12 złotych, a w przypadku seansów 3D będzie obowiązywać tylko dopłata za okulary. 

W Cinema City cena za bilety będzie się kształtować następująco: 

seans 2D - 12 zł, 

seans 3D - 12 zł + 3 zł za okulary, 

seans IMAX 2D - 14 zł, 

seans IMAX 3D - 14 zł + 4 zł za okulary, 

seans 4DX 2D - 26 zł, 

4DX 2D Wroclavia - 22 zł, 

seans 4DX 3D - 26 zł + 3zł za okulary, 

4DX 3D Wroclavia - 22 zł + 3zł za okulary, 

seans w strefie VIP Kraków Bonarka - 49 zł, 

seans w strefie VIP Wrocław Wroclavia - 68 zł.

 

Patronem medialnym „Święta Kina” jest Polsat i RMF FM. 

Więcej informacji oraz listę kin uczestniczących w akcji można znaleźć na stronie www.cinema-city.pl/swieto-kina., www.swietokina.com oraz na fanpage’u www.facebook.com/swietokina/

Zdjęcia
cinema_city_20171206_plakat