geminiPark

Zima QUAZI 2009/2010

04-12-2009 00:00

Zima Quazi.

Za oknem trzaskający mróz, a Quazi elektryzuje supermodnymi kozakami! Projektanci marki znakomicie przewidzieli trendy obowiązujące w zimowym obuwiu, przygotowując na ten sezon ogromny wybór tego ultrakobiecego modelu buta.

Wśród kozaków Quazi na pierwszy plan wysuwają się najmodniejsze, w tym sezonie, oficerki. Ten męski kozak dla kobiet przybiera w Quazi rozmaite odsłony: od surowych i prostych w formie butów do jazdy konnej wykonanych z licowej skóry, po zamszowe lub lakierowane muszkieterki ozdobione frędzlami albo sprzączkami, w fakturze imitujące węża lub jaszczurkę. 

Wysokość cholewki nie zna w tym roku górnej granicy – obowiązuje zasada: im wyżej tym lepiej. Dlatego w zimowej linii Quazi znalazło się mnóstwo kozaków za kolano. Cholewki niektórych z nich zakończone są mankietem, który można odwinąć ku górze w taki sposób, aby jeszcze bardziej wydłużyć kozak. Dla najodważniejszych klientek styliści Quazi połączyli najwyższe cholewki z wysokim obcasem – w takich kozakach noga wydaje się jeszcze dłuższa, a sylwetka szczuplejsza. Dla zwolenniczek wygody projektanci zaproponowali płaską podeszwę bądź spłaszczony kwadratowy obcas dominujący w linii kowbojek oraz niewysoki słupek w kozaczkach ¾ z rozszerzaną, często marszczoną cholewką.

Kolorystyka kozaków Quazi jest tej zimy tak samo gorąca i odważna, jak wysokość cholewki. Śliwkowy fiolet, chabrowy granat, szarość przechodząca od brudnego srebra po zimny grafit, głęboki brąz, butelkowa zieleń czy wreszcie supermodna w tym sezonie rdza to paleta barw, która nie tylko roztapia zimowe lody, ale przyprawia o zawrót głowy. Zimą w Quazi nie brakuje również klasycznej czerni – w kolekcji kozaków jest ona podsycana seksowną stylistyką i niebanalnym wzornictwem.

Modne klientki Quazi staną tej zimy przed ogromnym wyborem torebek, które swą oryginalną formą świetnie współgrają ze stylowymi kozakami zaproponowanymi przez markę. Rozmiary zimowych toreb Quazi zaczynają się od dużej M-ki a kończą na potrójnym XL. Przeważają zamszowe worki i kolorowe sakwy ozdobione metalowymi okuciami, frędzlami w stylu country oraz lakierowanymi wstawkami. W opozycji do nich stoi cała kolekcja eleganckich kuferków i dyplomatek wykonanych z licowej albo lakierowanej skóry, wykończonych licznymi przeszyciami, modnymi pikowaniami i marszczeniami, zamykanych ozdobnymi sprzączkami lub portfelowymi zapięciami. Niemal każda z toreb ma możliwość dopinania długiego paska, który pozwala ją nosić na ukos, czyli zgodnie z panującym modowym trendem tej zimy.

Gorąca zima Quazi dla odważnych kobiet kochających modę!