geminiPark

Wystawa „Jan Paweł II..

17-10-2009 00:00

„Jan Paweł II na drogach świata – 104 pielgrzymki” to wystawa, którą od 16 października do 10 listopada będzie można zobaczyć przed Centrum Handlowo -Rozrywkowym Gemini Park w Bielsku-Białej. Zorganizowano ją z okazji kolejnej rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Organizatorami wystawy są: Wydawnictwo i Studio Filmowe Anima Media z Bielska-Białej, bielskie Centrum Handlowe Gemini Park oraz Katolickie Centrum Kultury i serwis internetowy www.franciszkanska3.pl.


Wystawa „Jan Paweł II na drogach świata – 104 pielgrzymki” to nie tylko zdjęcia i opisy to przede wszystkim świadectwo trudu pielgrzymowania Ojca Świętego, świadectwo jego zaangażowania i bezgranicznej miłości do wszystkich. Jest także upamiętnieniem zaangażowania ludzi, przykładem ich ogromnej  determinacji, wiary we własne siły i własne życie. Wystawa doskonale charakteryzuje kraje, odwiedzane przez Papieża, w ujęciu historycznym, ekonomicznym i kulturowym, łącząc je z teologiczną i duchową wymową poszczególnych pielgrzymek.

Każda pielgrzymka przedstawia inne czasy, inny kraj i inną sytuację społeczną, inne wyobrażenia, czasem konflikt. Papież stający w obronie prawdy i dobra - takim go pamiętamy, takim przedstawia go ta wystawa, którą warto obejrzeć nie tylko z powodu wspaniałych zdjęć, ale przede wszystkim z tego powodu, iż jest to doskonałe i jedyne w swoim rodzaju źródło wiedzy o człowieku, świecie i Karolu Wojtyle, Papieżu - Polaku.