geminiPark

Oddaj krew - idź na mecz TS Podbeskidzie

13-10-2021 08:07

Zapraszamy do udziału w 12. edycji akcji "Oddaj krew, idź na mecz", organizowanej przez TS Podbeskidzie Bielsko-Biała! Wspólnie z klubem, zapraszamy w tę sobotę do Gemini na Finał inicjatywy, któremu towarzyszyć będą atrakcje dla całej rodziny. 

 

W akcji "Oddaj krew, idź na mecz" najważniejsze jest oczywiście krwiodawstwo, ale na odwiedzających centrum handlowe czekać będzie również imponująca strefa atrakcji.  

Wydarzenie rozpocznie się już o 9:00 rano. I właśnie od tej godziny będzie można oddać swoją krew, w autokarze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Za udział w akcji, każda osoba otrzyma paczkę upominków od klubu oraz sponsorów. Nieodłącznym elementem paczki będzie podwójna wejściówka na mecz TS Podbeskidzia.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Zapraszamy w sobotę, 16 października, w godz. 9:00–15:00 do Gemini Park! 

 

Szczegóły w facebook'owym wydarzeniu >>

 

Kto może zostać dawcą krwi?

- Osoba zgłaszający się do oddania krwi musi być w wieku 18–65 lat,

- Należy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL (np. dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy lub paszport),

- Dawca wielokrotny powinien posiadać ze sobą również legitymację Honorowego Dawcy Krwi,

- Osob zgłaszająca się do oddania krwi powininna być zdrowa, wypoczęta, wyspana oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi, 

- Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.