geminiPark

Oddaj krew - idź na mecz Górali

06-10-2020 17:24

To już 11. edycja akcji "Oddaj krew, idź na mecz", organizowana przez TS Podbeskidzie Bielsko-Biała! Wspólnie z klubem, zapraszamy w tę sobotę do Gemini na Finał XI edycji akcji "Oddaj krew idź na mecz!", któremu towarzyszyć będą atrakcje dla całej rodziny. 

W akcji "Oddaj krew, idź na mecz" najważniejsze jest oczywiście krwiodawstwo, ale trzeba przyznać, że strefa atrakcji, która powstanie w sobotę w centrum handlowym, prezentować się będzie naprawdę imponująco! 

Wydarzenie rozpocznie się już o 9:00 rano. I właśnie od tej godziny będzie można oddać swoją krew, w jednym z dwóch ambulansów RCKiK, które dostępne będą dla krwiodawców przed Gemini. Za udział w akcji, każda osoba otrzyma paczkę upominków od klubu oraz sponsorów. Nieodłącznym elementem paczki będzie podwójna wejściówka na ekstraklasowe mecze TS Podbeskidzia.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zachęcamy całe rodziny. Podczas gdy osoby pełnoletnie będą mogły wesprzeć akcję, na najmłodszych czekają atrakcje

Oprócz malowania buziek, animacji, dmuchańców i słodkiej waty cukrowej, czeka gigantyczna, bo długa na aż 30 metrów, malowanka na ścianie! Atrakcje dostępne będą wewnątrz centrum handlowego, przy wejściu od ul. Bora-Komorowskiego, naprzeciwko lokalu Banku PKO. 

Będzie również coś dla tych nieco starszych. Młodzież i dorośli będą mogli pograć na wielkim ekranie w FIFĘ 20, a także przekąsić coś dobrego w foodtruck'u

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Zapraszamy w sobotę, 10 października, w godz. 9:00–15:00 do Gemini Park! 

 

Do tej pory w ramach 11. edycji akcji, krew oddały 132 osoby, co pozwoliło zebrać 59,5 litra krwi. Do pobicia rekordu z ubiegłorocznej akcji brakuje więc już tylko 10,5 litrów! 

 

Kto może zostać dawcą krwi?

- Osoba zgłaszający się do oddania krwi musi być w wieku 18–65 lat,

- Należy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL (np. dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy lub paszport),

- Dawca wielokrotny powinien posiadać ze sobą również legitymację Honorowego Dawcy Krwi,

- Osob zgłaszająca się do oddania krwi powininna być zdrowa, wypoczęta, wyspana oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi, 

- Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.


 

Dziękujemy za uczestnictwo w akcji! W jej ramach pozyskano aż 82,5 litra krwi, co jest rekordowym wynikiem! 

Zachęcamy do obejrzenia podsumowania akcji.