geminiPark

Dzień z autyzmem w Gemini Park

12-04-2019 17:56

„Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem!” - to hasło ogólnopolskiej akcji społecznej, która co roku odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Gemini Park po raz kolejny włącza się w tę inicjatywę i zaprasza w sobotę, 13. kwietnia na szereg wydarzeń odbywających się w centrum handlowym. 

W sobotę w Gemini Park, dominować będzie kolor niebieski, a to za sprawą działań podejmowanych w ramach projektu Zapal się na niebiesko dla autyzmu, w ramach którego szerzona jest wiedza na temat autyzmu, zwiększając przy tym świadomość społeczną w zakresie możliwości i potrzeb osób z autyzmem.

Podczas akcji w Gemini Park, odbędą się aktywności, w których wziąć udział będzie można na parterze. W programie przewidziano od 13:00 gry i zabawy z kolorem niebieskim. Ponadto, kącik "dowiedz się więcej na temat autyzmu", warsztaty sensoryczne, malowanie na mleku, praca z masą plastyczną, malowanie twarzy i inne. 

Dodatkowo, podczas akcji będzie można odbyć konsultacje z psychologiem, logopedą, terapeutą si i innymi specjalistami. 

Na zakończenie wydarzenia, o godz. 17:00 przed głównym wejściem do Gemini Park (od strony ul. Bora-Komorowskiego) zostaną wypuszczone w niebo niebieskie baloniki, będace symbolem akcji "Zapal się na niebiesko".

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji, na którą zapraszamy w sobotę, 13. kwietnia, od godz. 13:00.

20190412_dzien_z_autyzmem_plaka