geminiPark

Zielona Plaża Miejska - wspieramy lokalną inicjatywę

Od piątku, 21. września można oddawać głosy na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, do podziału jest łącznie 4,5 mln złotych, które zostaną rozdysponowane na projekty o charakterze ogólnomiejskim oraz osiedlowym. O tym, na co zostaną przeznaczone środki, zadecydują mieszkańcy naszego miasta.

Już po raz szósty bielszczanie udowadniają, że nie brakuje im pomysłów i kreatywnych inicjatyw. Jedną z nich jest projekt Zielonej Plaży Miejskiej, zaplanowanej na terenie Parku Strzygowskiego, która będzie nowoczesną i ekologiczną przestrzenią, o powierzchni blisko 2500 mkw. Plaża rozciągać się będzie wzdłuż ul. Partyzantów, między ul. Bobrową a dopływem potoku Straconka do rzeki Białej i składać się będzie z trzech stref aktywności: 

- Strefa zielonego plażowania:

Jedyna w Bielsku-Białej, publiczna przestań do plażowania i piknikowania, wkomponowana w Park Strzygowskiego. Plaża będzie w całości trawiasta i pozwoli zarówno na zażywanie słonecznych kąpieli, jak również schronienie się w cieniu, wśród drzew. Strefa zostanie wyposażona w 30 nowoczesnych leżaków plażowych. Dla aktywnych przygotowane zostanie pełnowymiarowe boisko do siatkówki plażowej. Ponadto, w ramach strefy plażowania powstanie również ścieżka z ekologiczną nawierzchnią mineralną, która połączy istniejącą już ścieżkę parkową z nabrzeżem rzeki. W sąsiedztwie ścieżki umiejscowione zostaną ławki parkowe, parkingi rowerowe, latarnie, kosze na śmieci oraz kosze z psimi pakietami.

- Strefa aktywności dla dzieci:

Głównym założeniem tej przestrzeni jest ruch, zabawa, kontakt z przyrodą i aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wśród atrakcji znajdzie się drewniany, nowoczesny tor sprawnościowy dla dzieci, huśtawki wagowe, a także liczne bujaki.

- Strefa wspinaczkowa:

W tej strefie znajdzie się innowacyjna w skali całego kraju plenerowa ścianka wspinaczkowa o wysokości ponad 10 m, która będzie aktywizować ruchowo wszystkich plażowiczów i dostarczać zarówno dzieciom, jak i dorosłym zdrowej adrenaliny. Powierzchnia wspinaczkowa wynosić będzie 200 mkw., co pozwoli w pełni cieszyć się aktywnym wypoczynkiem, stając się przy okazji oryginalną wizytówką miasta.

 

Inicjatywa Zielonej Plaży Miejskiej ma służyć nie tylko pobliskim mieszkańcom, ale wszystkim bielszczanom, bez względu na wiek. Projekt znaleźć można na stronie www.obywatelskibb.pl wśród Projektów Ogólnomiejskich, pod numerem OBB012

Gemini Park Bielsko-Biała, docenione niedawno „Marką Śląskie” za zaangażowanie w zakresie m.in. edukacji ekologicznej, rewitalizacji terenów zielonych, ale także współpracę z NGO, szkołami, lokalnymi instytucjami oraz projektami charytatywnymi, przyłącza się do inicjatywy powstania Zielonej Plaży Miejskiej, będącej idealnym miejscem dla mieszkańców, którym marzą się dobre projekty i chcącym zmienić coś w miejskim otoczeniu.

W ramach tej edycji Budżetu Obywatelskiego, głosy oddawać można w dniach 21-30. września  wyłącznie elektronicznie na stronie www.obywatelskibb.pl. Uprawnionymi do oddawania głosów są mieszkańcy Bielska-Białej, którzy ukończyli 16 rok życia. Swoje poparcie można wyrazić poprzez zagłosowanie na jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt lokalny (osiedlowy) w osiedlu, w którym się zamieszkuje.

Jak oddać głos?

1. Wejdź na https://obywatelskibb.pl/projekty/ogolnomiejskie/zielona_plaza_miejska.html 

2. Kliknij przycisk „Wybieram!” 

budzet_obywatelski_20180921_wybieram

3. Uzupełnij danymi formularz zgłoszeniowy

4. Zaznacz wymagane zgody i kliknij „Wyślij”,

5. Przepisz kod weryfikacyjny otrzymany bezpłatnym SMS-em i zatwierdź.