geminiPark

Połącz zabawę z nauką w Gemini podczas interaktywnej wystawy

Czy można zobaczyć własny głos? Jaką prędkość ma dźwięk? Jak dawniej ludzie komunikowali się na odległość? To tylko niektóre z zagadnień, jakim poświęcona będzie wystawa interaktywna „Połącz się” w Gemini Park, na którą zapraszamy wszystkich już od 21. maja!  

Żyjemy w czasach, w których porozumiewamy się głównie z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji, a dostępna technologia oferuje coraz doskonalsze narzędzia, dzięki którym pozostajemy na co dzień w stałej łączności z osobami będącymi nawet na drugim końcu świata. 

Ale jak to wszystko działa? Wystawa „Połącz się” w Gemini Park pozwoli poznać historię rozwoju i metody porozumiewania się na przestrzeni wieków, a także wyjaśni i zobrazuje działanie otaczających nas urządzeń. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli doświadczyć widowiskowych zjawisk, a każde z aż 11 w pełni interaktywnych stanowisk, wyposażone zostanie w instrukcję i dokładny opis.

Jakie atrakcje czekają na wszystkich odwiedzających?

- Wykorzystując rurofon będzie można się przekonać jaką prędkość ma dźwięk.

- Siedząc w fotelach po dwóch stronach wielkiej makiety kuli ziemskiej, będzie można porozmawiać przekazując sobie sygnały za pomocą specjalnych nadajników i odbiorników.

- Niczym mieszkańcy Afryki, Południowej Azji czy Oceanii, dzieci będą miały możliwość nadawania komunikatów za pomocą bębna.

- Jak prawdziwi radiotelegrafiści, będą mogły nauczyć się jak korzystać z alfabetu Morse'a.

- Na stanowisku poświęconym falom elektromagnetycznym, będzie można dowiedzieć się, jak m.in. zagłuszyć radio.

- Będzie można również samodzielnie zbudować tradycyjny, przewodowy telefon,  zrobić sobie selfie ze... swoim głosem oraz poznać, czym są infradźwięki, za pomocą których komunikują się ze sobą np. wieloryby.

Najważniejsza w wystawie jest jej pełna interaktywność, dzięki której odwiedzający będą mogli porozumieć się na odległość, a także sprawdzić proces przekazywania wiadomości. Stanowiska interaktywne są dostosowane do możliwości poznawczych nawet najmłodszych odbiorców, a przewodnicy prowadzić będą warsztaty edukacyjne, konkursy i zabawy. Na uczestników czekają również dyplomy!

Wystawa będzie bezpłatna. W godzinach porannych odbywać się będą prelekcje dla grup zorganizowanych, na które obowiązuje konieczność rezerwacji terminu, telefonując pod numer: 509 162 992 lub wysyłając e-mail na adres: wydarzenia@geminipark.pl.

Zwiedzanie, połączone z warsztatami edukacyjnymi rozpoczynać się będzie codziennie co 45 min., od godz. 09:00 i potrwa 1,5 godziny.  

Wystawa przeznaczona jest również dla indywidualnych odwiedzających, na których codziennie czekać będą opiekunowie wystawy. 

Serdecznie zapraszamy do Gemini Park Bielsko-Biała na wystawę „Połącz się” w dniach 21.05 – 10.06! 

20180521_wystawa_polacz_sie_plakat