geminiPark

MotoMikołaje w Gemini Park

Co jest ważne w pracy Świętego Mikołaja? Oczywiście skuteczność i punktualność! Szybkie dostawy to podstawa udanych mikołajek. Stąd, jeżeli akurat nie ma śniegu i sanie nie są najlepszym rozwiązaniem, to warto skorzystać z… motocykli, i to kilkudziesięciu! Wystartowała 10. edycja bielskich MOTOMIKOŁAJÓW, charytatywnej akcji organizowanej na rzecz Domu Dziecka, przy ulicy Pocztowej 24 w Bielsku-Białej.

Do 6 grudnia, na terenie Gemini Park Bielsko-Biała można wspierać Stowarzyszenie MOTOMIKOŁAJE Bielsko-Biała. Ponad 120 wolontariuszy wyposażonych w stosowne identyfikatory kwestuje na rzecz Domu Dziecka. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na realizację marzeń zawartych w listach dzieciaków do Św. Mikołaja

Stoiska MOTOMIKOŁAJÓW w Gemini Park nie da się przeoczyć. Jest na nim wyeksponowany dakarowy quad Rafała Sonika oraz specjalny motocykl. Poza wymarzonymi prezentami, Stowarzyszenie wspiera również inne formy aktywności dla dzieciaków. Zorganizowano m.in. zimowisko, hipoterapię, a Dom Dziecka został wyposażony w sporo mebli i pomocy dydaktycznych. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 28 000 zł dla Dzieciaków – które wydatkowano na prezenty Mikołajowe, zimowisko i sprzęt narciarski, a także pomoce dydaktyczne i bieżące potrzeby Domu Dziecka.

Finał akcji zaplanowano na 9 grudnia, kiedy to sprzed Gemini Park kilkudziesięciu MOTOMIKOŁAJÓW wyruszy wręczyć dzieciakom z Domu Dziecka ich wymarzone prezenty.

Akcja realizowana jest pod patronatem Gemini Park Bielsko-Biała i wspierana przez: Klub Just Riders, Grupę Bielskich Motocyklistów, Grupę Motocyklową MOTO-FAN, rajdowców z Automobilklubu Beskidzkiego w Bielsku-Białej. Patronatu medialnego udzielili: Portal ścigacz.pl, pismo Motocykl, portal bielskobiala.pl oraz podbeskidzie.tv i Super Nowa. 

Więcej informacji na www.motomikolajebielsko.pl lub facebook’u Motmikołaje Bielsko.