geminiPark

Czyste Beskidy – Ty też możesz pomóc

Troska o środowisko naturalne to nie tylko hasło, każdy może włączyć się w oddolne akcje, w których przy wsparciu mieszkańców można sprawić, że świat dookoła stanie się czystym miejscem. Tak też dzieje się w Bielsku-Białej, gdzie już 20 października wystartuje akcja Czyste Beskidy – pokażmy jak nie śmiecić. Gemini Park Bielsko-Biała włączyło się w akcję organizowaną przez Akademię Techniczno-Humanistyczną oraz Urząd Miasta w Bielsku-Białej. Zapraszamy wszystkich chętnych wolontariuszy do zaangażowania i wzięcia udziału w tej ciekawej formie dbania o nasze piękne i cenne otoczenie naturalne.

Miasto Bielsko-Biała położone jest w pięknej okolicy gór Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. W trosce o otaczającą nas przyrodę, a przede wszystkim w ramach inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, zachęcamy do włączenia się w akcję sprzątania wybranych, ale często uczęszczanych górskich szlaków, promując tym samym wśród mieszkańców regionu idee wolontariatu.

Akcja rozpocznie się na terenie kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej (ATH), w piątek 20 października, o godzinie 8.00. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w pakiet startowy składający się m.in. z darmowego biletu umożliwiającego wjazd kolejką linową na Szyndzielnię. Następnie uczestnicy zostaną przewiezieni kilkoma autokarami pod stację kolejki. Na Szyndzielni przewidziano SPOTKANIE NA SZCZYCIE czyli czas na: ECO KONKURS z nagrodami, pokaz filmów górskich, poczęstunek i wspólne zdjęcie, a wszystko przy dźwiękach kapeli góralskiej.

Około godziny 13.00 podzieleni na grupy wolontariusze zejdą szlakami do ustalonych punktów (Wapienica Kamping, Dolna Stacja Kolejki, ATH stacja Rowerowa), przy których będą przygotowane kontenery na śmieci. Podstawione autobusy przywiozą uczestników z powrotem na teren kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej, gdzie na zakończenie akcji odbędzie się „Biesiada Beskidzka” zorganizowana przez Samorząd Studencki ATH.

Szczegółowe informacje na temat rejestracji  można znaleźć na stronie czystebeskidy.pl

Partnerem merytorycznym akcji jest Stowarzyszenie Czysta Polska – organizator m.in. akcji „Czyste Tatry”. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, a także Gemini Park Bielsko-Biała.

Stowarzyszenie Czysta Polska zawiązało się w grudniu 2012 roku. Zamierzone cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska; w tym ochrona cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie edukacji ekologicznej; popularyzowanie idei ochrony środowiska naturalnego i ekologii; przeciwdziałanie nielegalnemu przemieszczaniu i składowaniu odpadów; realizacja przedsięwzięć związanych z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi, wspieranie szeroko rozumianej inicjatywy społecznej obywateli.

Implementariuszem akcji jest Wydział Humanistyczno-Społeczny ATH i Koło Naukowe HORYZONT.

20171020_czyste_beskidy_plakat